Wifi Şifre Kırma Programı PC

İnternet günümüzde neredeyse her eve, hatta herkesin cebine kadar girdi diyebiliriz. Haliyle internet geliştikçe bilgisayarlar ve telefonlar için birçok Wifi Şifre Kırma Programı geliştirildi. Yazımda bu yazılımların PC için olanlarından bahsedeceğim.

Üst Not: Bilgisayar için olan yazılımların başarı oranı çok düşüktür. Bunun yerine mobil sayfasındaki Android uygulamaları tavsiye ediyoruz. Sitemizdeki uygulamalar %100 çalışan tek kesin yöntemdir.

Dikkat: Sadece eğitim ve eğlence amaçlıdır!

Aşağıdaki işlemleri kişisel bilgisayarınızla, kendinize ait olan herhangi bir modemde deneyebilirsiniz.

Wifi Şifre Kırıcı Plus Programını İndirin!

Bu işlemin birçok farklı metodu vardır. Başlıca programlı veya programsız olarak ikiye ayırabiliriz. Daha sonra bu programları da çalıştığı sistemlere göre (Örneğin: Windows) sınıflandırabilirz. Yani şöyle bir listeleme yapabiliriz:

 • Şifre Kırıcı Programlarla
  • Windows
  • Linux
  • Diğer
 • Programsız Yöntemlerle
Liste farklı şekilde sınıflandırılabilir. Ben listeyi bilgisayar yöntemleri için oluşturdum. Şimdi asıl meseleye gelebiliriz. Öncelikle kısaca wifi şifre kırıcı programlardan bahsedeceğim. Bu programların indirme bağlantısını ve detaylı kullanım bilgilerini de diğer konularda okuyabilirsiniz. Bu başlıkta sadece tanıtım ve kısa bilgiler yer alacaktır.

Daha sonra, yaygın olarak bilinen programsız yöntemlerin ne olduğunu ve kısaca nasıl ortaya çıktığından bahsedeceğim.

Bilgisayardan Wifi Şifre Kırma Programları Nelerdir?


Bu tür programlar hem Windows hem de Linux sistem için bulmak mümkün. Ne kadar etkili olduğu biraz tartışmalı diyebiliriz. Çünkü günümüzün şifreleme yöntemleri son derece gelişmiş. Ayrıca insanlar da bu konuda bilinçlendiği için şifrelerini daha profesyonelce oluşturuyorlar.

Bütün bunlara rağmen, her sistemin ufak da olsa her zaman bir açığı mutlaka bulunur. Teknoloji haberlerine bakarsanız, popüler sosyal medya sitelerinin bile binlerce güvenlik uzmanı olmasına rağmen siber saldırılardan etkilendiği sık sık görülebilir. Dolayısıyla wifi şifresi kırma hayli hayli mümkün olacaktır.

PC için kullanılabilecek en yaygın uygulamalar şunlardır:
 • Dumpper (Windows)
 • WifiSlax (Linux)
Windows için kullanılan en yaygın program tartışmasız Dumpper diyebiliriz. Hatta bu işler için en çok indirilen program da diyebiliriz. Tabii ki, bunun nedeni en çok kullanılan işletim sisteminin Windows olmasıdır. Aslında WifiSlax da Windows sistemlerde çalıştırılabiliyor. Yalnız sanal makine yazılımlarını herkes kullanamadığı için akla ilk çözüm olarak Dumpper programı geliyor.

Bunun yanı sıra Dumpper uygulamasının kullanımı Wifislax'a göre çok daha kolay. Ancak konu performans olunca durum tersine dönüyor. WifiSlax'ın başarı oranı Dumpper'a göre çok daha yüksektir. Ayrıca WifiSlax bir programdan ötedir. Daha doğru ifadeyle bir şifre kırma sistemidir.

WifiSlax ve Dumpper Arasındaki Farklar

WifiSlaxDumpper
Boyutu yüksektir. İşletim sistemi olarak kurulduğu için fazla yer kaplayabilir.Düşük boyutludur. Kısa süre içerisinde indirilebilir.
Kurulumu biraz zaman alır.Saniyeler içerisinde indirip, doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz.
Başarı oranı %100 olmasa da biraz daha yüksektir.Başarı oranı yok denecek kadar azdır.
Yardımcı yazılımlara ihtiyacı yoktur. Gerekli tüm yazılımlar beraberinde gelir.*Yardımcı yazılımlara ihtiyaç duyabilir.
Kullanımı bilgi ve tecrübe gerektirir.Kullanımı son derece kolaydır.
İnternette yeterince Türkçe bilgi kaynağı vardır.İhtiyaç olmasa da, çok fazla kaynak bulunabilir.
*WifiSlax işletim sistemi olduğu için sadece VirtualBox gibi sanal makine yazılımlarına ihtiyaç duyar.
Tablo görüldüğü gibi sonuç ortada. Her iki yazılıma da farklı zamanlarda ihtiyaç olabilir. Tabloya göre Dumpper programı bir avantajla önde gözüküyor. Ancak WifiSlax kadar başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Dumpper PC Özellikleri

O halde, önce Dumpper özelliklerini incelemeye başlayalım. Bir de programdan bir fotoğrafı paylaşıyorum. Umarım doğru bir seçim yapabilirsiniz. Yazı sonunda kendi görüşlerimi de paylaşacağım, arzu eden bakabilir.
 • Yoğun bir kurulum gerektirmediği için indirip direk kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • WEP şifreleme türlerinde oldukça başarılıdır.
 • WPA şifreleme türlerinde de azımsanmayacak bir başarısı vardır.
 • Windows işletim sistemlerinde çalışır.
 • Kodlama bilgisi gerektirmez.
 • Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde sadece klavye ve mouse kullanarak işlem yapabilirsiniz.
 • Tamamen ücretsizdir.

WifiSlax Özellikleri

Şimdi de wifi şifre kırma işlerinde usta olan yazılıma geçelim. Aslında uzun uzun anlatılabilecek birçok özelliğe sahip. Ben sadece konumuzla alakalı özelliklerinden bazılarını yazacağım. Daha detaylı bilgi için WifiSlax konumuzu inceleyebilirsiniz.
 • Küçük bir işletim sistemi olduğu için tüm yazılımlar beraberinde gelir. (Onlarca farklı yazılım mevcuttur.)
 • Tüm şifreleme türlerinde ve farklı yöntemlerde çalışabilen yazılımları vardır.
 • PC için kullanılabilecek en popüler isimdir.
Evet arkadaşlar, en çok bilinen iki PC programının tanıtımı bu şekilde. Benim tavsiye ettiğim yöntem ve program ise şu konudaki uygulamadır: Wifi Sifre Kirici

Hatırlatma ve uyarılarımı göz önünde bulundurarak bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Programsız Wifi Şifresi Kırmak Mümkün Müdür?

Her ne kadar zor olsa da evet, mümkündür. Bu tür şifre kırma yöntemlerine Sosyal Mühendislik adı verilmektedir. Bir de deneme-yanılma yöntemi mevcuttur.

Sosyal Mühendislik kısaca karşıdaki kişiyi kandırmaktır. Bir yolunu bulup şifreyi veya şifreye götüren bilgileri karşı taraftan istemektir.

Deneme-yanılma yönteminde başarılı olmak için hedefin bazı bilgilerini bilmemiz gerekiyor. Örneğin doğum tarihi, sevdiği şeylerin ismi, memleketi vs. bilgiler bu yöntemde başarı oranını arttırır. Bu yöntemde yapmanız gereken sadece mantıklı bir şekilde şifreyi denemektir. Yalnız bunun da diğer yöntemler gibi hırsızlıktan farkı yoktur. Denemek bile kesinlikle yanlış ve kötü bir şeydir. Şöyle düşünün, kendi evinizin anahtarıyla veya başka bir cisimle komşunuzun kapısını açmayı deniyorsunuz. Utanç verici değil mi? İşte bu ikisi arasında hiçbir fark yoktur.

Wifi Şifre Kırma Programı PC Rating: 5 Diposkan Oleh: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken lütfen saygılı olunuz. Ya yapamadığınız yeri sorunuz ya da teşekkür ediniz. İyi eğlenceler.